Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 179 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Cała Polska Czyta Dzieciom

środa, 29 września 2010 10:25

            21-go i 23-go września Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie wznowiła w nowym roku szkolnym akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

            Ponownie gościliśmy w swoich progach przedszkolaki z „Bajkowego Domu".

            Najmłodsze dzieci, które przyszły po raz pierwszy obejrzały dokładnie Bibliotekę, wysłuchały mini-lekcji na temat funkcji biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru, a także wykonywanej w niej pracy. Następnie panie bibliotekarki przeczytały im bajkę, pt.: „Obudź się, mały misiu."

            Przedszkolaki, które uczestniczyły już wcześniej w spotkaniach w Bibliotece wysłuchały edukacyjnego opowiadania o Domisiach, pt.: „Nie zaśmiecajmy świata!", po którym miała miejsce dyskusja o tym, w jaki sposób i dlaczego powinniśmy segregować odpadki.

            Na zakończenie, po tradycyjnym już zaśpiewaniu piosenek, dzieci dostały drobne upominki: dziewczynki pierścionki, a chłopcy samochodziki.

Aneta Oczkowicz


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Wróżka w szkole w Chotomowie

wtorek, 14 września 2010 15:07

Dzisiaj, tj. 14.09.2010 na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Szkołę Podstawową w Chotomowie odwiedziła znana pisarka bajek dla dzieci, Wioletta Piasecka. W bajkowym stroju wróżki p.Wioletta bawiła  rozmową, opowieściami, konkursami i teatrzykiem dzieci z klas IA, IB, ID, IIB, IID, IIIB. Dzieci były zachwycone i podekscytowane przychodziły potem do Biblioteki po autografy i książki autorki. A oto kilka zdjęć ze spotkania:


                                  


oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Biblioteka podczas Święto Gminy Jabłonna

poniedziałek, 06 września 2010 12:13

W niedzielę 5.09.2010 Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego uczestniczyła w dorocznym Święcie Gminy Jabłonna.

 od lewej: Jan Zumis z żoną, Hanna Niewiadomska, Grazyna Matkowska, Mariola Pryzwan, Anna Czachorowska

 

Nieopodal sceny rozstawiono namiot z logo biblioteki. Tam swoje książki podpisywali rodzimi twórcy: Hanna Niewiadomska - legionowska poetka pisząca dla dzieci; Małgorzata Gudejko-Masalska - chotomowska poetka oraz Jan Zumis - poeta legionowski.

Gościem specjalnym była Mariola Pryzwan, podpisująca swoją bestsellerową książkę „Plastusiowa mama".


Jednocześnie w Oranżerii Pałacu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Plastuś", który pobił wszystkie rekordy. Na ten gminny konkurs pod patronatem Pani Wójt wpłynęło aż 146 prac. Spośród nich Jury wyłoniło 22 najlepsze prace. Prace nagrodzone (od I do III miejsca) wystawiono w Oranżerii, natomiast te wyróżnione ozdabiały namiot Biblioteki.  Nagrody dzieciom wręczyła Pani Wójt oraz Plastuś, przywieziony przez Mariolę Pryzwan, a mający już 50 lat. Należał on do znakomitej pisarki, Marii Kownackiej, która przez wiele lat nosiła go w swoim plecaku, spotykając się z  dziećmi na spotkaniach autorskich. Po uroczystości wręczenia nagród Mariola Pryzwan ze swadą opowiadała i czytała  fragmenty książki o bohaterce „Plastusiowej mamy" - Marii Kownackiej. Grupa dzieci wraz z rodzicami z wielką uwagą wysłuchali opowiadań, po których robili swoim pociechom zdjęcia z ich ulubieńcem, Plastusiem.


Chcemy przeprosić fanów wspaniałej aktorki, Stanisławy Celińskiej, która z przyczyn zdrowotnych (zapalenie krtani) nie mogła do nas dotrzeć. Ona również przeprasza i gorąco pozdrawia wszystkich mieszkańców Gminy Jabłonna.


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  34 132  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

Statystyki

Odwiedziny: 34132
Wpisy
  • liczba: 167
  • komentarze: 270
Galerie
  • liczba zdjęć: 24
  • komentarze: 5
Bloog istnieje od: 2847 dni

Lubię to