Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 096 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Ogłoszenie

środa, 02 stycznia 2013 13:15

Z dniem 2.01.2013 biblioteka zawiesza prowadzenie blogu, wszystkie informacje i katalog on-line będa dostępne na stronie www.biblioteka-jablonna.eu


oceń
1
3

komentarze (15) | dodaj komentarz

Świąteczne życzenia

piątek, 21 grudnia 2012 8:25

 

Wesołych świąt! Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych świąt! A w święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych świąt! A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie jak najwięcej
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

              Życzy wszystkim Czytelnikom
      Dyrektor i pracownicy GBP
          w Jabłonnie i Chotomowie
  

oceń
2
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

Świąteczne czytanie

wtorek, 18 grudnia 2012 10:09

W  dn. 13 grudnia  przedszkolaki z Bajkowego Domu oraz dzieci z Klubu Malucha,po raz ostatni w tym roku, odwiedziły nas na comiesięczne czytanie bajek. Tym razem było świątecznie: kolędy, życzenia i specjalna bajka "Czar wigilijnej nocy" E.Wygonik. Mieliśmy też wyjątkowego gościa, dzieciom czytała pani Elżbieta Radwan, Sekretarz Urzędu Gminy Jabłonna. Na koniec dzieci otrzymały słodki podarunek, a na ręce pani sekretarz panie przedszkolanki wraz z dziećmi  przekazały życzenia dla wszystkich pracowników urzędu gminy i dla pań bibliotekarek.

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Godziny otwarcia biblioteki w dn. 24.12 i 31.12.2012

wtorek, 11 grudnia 2012 12:41

Uprzejmie informujemy, iż biblioteka w Jabłonnie w dniu 24.12 będzie otwarta w godz.:9.00-12.00 (filia w Chotomowie 8.00-12.00), natomiast w dniu 31.12. w godz.: 9.00-16.00, (filia w Chotomowie 8.00-12.00)


oceń
0
1

komentarze (7) | dodaj komentarz

Spotkanie poetyckie w Chotomowie

czwartek, 06 grudnia 2012 11:13

3 grudnia 2012 roku w sali widowiskowej Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie - odbyło się zorganizowane wspólnie z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej spotkanie promujące najnowszy tomik wierszy ks. Kazimierza Gajowego pt. „Malowane lustro” oraz najnowszą płytę Ks. Ślazyka i Gajowego pt. Czas Aniołów”. Słowo o autorach powiedzieli red. Krzysztof Mich i ks.Robert Bednarski. Temu uroczemu spotkaniu poetycko-muzycznemu (obydwaj księża grali na gitarach i śpiewali piosenki ze swojej płyty) towarzyszyły efekty specjalne. Panie – Elżbieta Frydrychowicz i Edyta Czyżewska przygotowały przepiękną scenografię, w postaci luster (nawiązanie do tytułu tomiku) i licznych białych aniołków (nawiązanie do tytułu płyty). Liczne lampiony, padający śnieg i para wodna stwarzały wręcz baśniowy klimat.

Przed rozpoczęciem programu poetycko-muzycznego, o godzinie 16:00, dla grupy wychowanków Domu Dziecka w Chotomowie, przygotowano mikołajkowe spotkanie. W czasie spotkania ze swoim cyrkowym programem wystąpił gościnnie Piotr Tomczak znany jako „Piotrek kolorowy nos”. Dzieciom dużo radości sprawiły popisy z fruwającymi melonikami oraz numer z drabiną, w którym mogły wziąć udział. Największą niespodzianką było pojawienie się Świętego Mikołaja, (w jego rolę wcielił się  Piotr Tomczak), który rozdał wszystkim dzieciom paczki.

Z wielką radością chcemy poinformowac, że fundatorem paczek jak i występu Pana Piotra był wielki przyjaciel i sponsor naszej biblioteki (to dzięki niemu Filia w Chotomowie wyposażona jest w nowe regały) – Pan Piotr Gościewski z Firmy PPHU – UNIPOL Sp. z o.o.


 

 

 

 

 

 

 

Odczucia widza:


...dwóch dżentelmenów w średnim wieku, akompaniując sobie na gitarach, powitało zebranych śpiewając „autobiografię”, nie, nie tą znaną nam wszystkim, którą wykonuje zespół Perfect. Oni wykonali swoją „autobiografię”, czyli „jestem człowiekiem”. Słowa i muzyka, ...ich własna. Ta filozoficzna ballada „ustawiła klimat” całego spotkania z widzem. Po chwili na scenie pojawił się trzeci gość, także mężczyzna w średnim wieku, który zasiadłszy przy stoliku, poprosił owych dżentelmenów do siebie i... 

… no właśnie. Zdało by się rzec, wieczór autorski jak inne, w  których miałem, piszę o tym z niekłamaną satysfakcją, szczęście uczestniczyć. 
...są autorzy, są tomiki wierszy. Autor powie coś o sobie. Przeczyta kilka  swoich  wierszy lub przeczyta je za niego ktoś inny. Opowie co go skłoniło do pisania. Odpowie na kilka pytań.  Wreszcie  dostanie  bardziej  lub mniej gromkie brawa, i ...oczywiście w ogromnym skrócie. 
Tak, tylko że tym razem wszystko było inne. Czas, autorzy i okoliczności, nawet scenografia, wszystko to złożyło się na ten niepowtarzalny wieczór. Początek adwentu. Czas przygotowujący nas do uczczenia narodzin Jezusa w Betlejem.  Księża Salezjanie. Misjonarze, Józef Kazimierz Ślazyk – bard, poeta. Od 1987 roku, kapłan salezjański. Obecnie spełniający posługę jako proboszcz w Parafii Rzymsko-Katolickiej w środkowych Włoszech i Kazimierz Jan Gajowy – arabista i pedagog pracujący na rzecz pokoju i solidarności między ludźmi różnych kultur i religii w kontekście islamsko-chrześcijańskim. W 2008 r. odznaczony w Libanie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „Polonia Restituta”, udzielili wywiadu, ...nie, raczej rozmawiali z Krzysztofem Michem, fotografem i dziennikarzem, autorem albumu fotograficznego „Moje miasto Praga”, prywatnie przyjacielem obu księży. Obaj Misjonarze, „w podróży”, zatrzymali się  na chwilę, dosłownie na chwilę, właśnie na tą rozmowę. Zatrzymali się aby opowiedzieć o swoim powołaniu, o swoich misjach, swojej pracy, o pasjach i twórczości. Aby opowiedzieć o swoich pragnieniach, tęsknocie i przemijaniu. Wreszcie o umiłowaniu Boga i Ludzi. Zatrzymali się na chwilę po to, aby opowiedzieć o tym o czym mówią w swojej twórczości. Obaj, to poeci i kompozytorzy sami aranżujący swoje utwory. Bardowie. Swoją pracą, twórczością, i całym jestestwem głoszący słowo boże. Tego wieczoru, przedstawiając tomik wierszy ks. Kazimierza „malowane lustro” oraz swoją wspólną płytę „czas aniołów”, pragnęli, jak mówią, wskazać wszystkim gościom spotkania, jak umacniać swoją wiarę w relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Słowo i muzyka. Muzyka i słowo. Ciepły i głęboki religijno-filozoficzny przekaz,  okazał się w  swego rodzaju rekolekcjami, specyficznymi, ale rekolekcjami.
… no cóż takie jest odczucie widza.
Jabłonna, 06 grudnia 2012 roku
ps. ...działo się to wszystko w gościnnych progach Chotomowskiej Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. We wspaniałej scenografii autorstwa Eli Frydrychowicz i Edyty Czyżewskiej. A wszystkich na to spotkanie  zaprosiła Anna Czachorowska, Dyrektorka  Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie im. Ks. Jana Twardowskiego. 

 

 

 


oceń
3
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

sobota, 24 marca 2018

Licznik odwiedzin:  0  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

Statystyki

Odwiedziny: 37287
Wpisy
  • liczba: 167
  • komentarze: 270
Galerie
  • liczba zdjęć: 24
  • komentarze: 5
Bloog istnieje od: 2910 dni

Lubię to